Przyczyny powstawania kaszlu

poniedziałek, 29.02.2016

Przyczyny kaszlu w nocy.

Kaszel w nocy jest bardzo niewygodną i uporczywą przypadłością. Utrudnia on sen oraz prawidłową regenerację organizmu. Dowiedz się, jakie są jego przyczyny oraz sposoby zwalczania.

Przyczyn nocnego kaszlu jest wiele, jednak do najbardziej znanych należy refluks żołądkowo-przełykowy. Ta przypadłość spowodowana jest cofaniem się z żołądka płynów, które odpowiadają za podrażnienia gardła. Przy tego typu kaszlu najważniejsze jest, by przed snem załagodzić wszelkie podrażnienia dróg oddechowych.

Jeśli przyczyną nocnego kaszlu jest refluks żołądkowo-przełykowy, warto pamiętać, by podczas snu głowa znajdowała się wyżej od reszty ciała. W tym celu można podłożyć pod głowę większą ilość poduszek, by znajdować się w pozycji półleżącej.

Również suche powietrze podrażnia gardło i może przyczyniać się do nocnych napadów kaszlu. Optymalny procent nawilżenia powietrza wynosi 40-50%. Natomiast jeśli wilgotność powietrza będzie większa, może to sprzyjać rozwojowi roztoczy oraz pleśni, które mogą powodować nocny kaszel o podłożu alergicznym.

Alergenów, które mogą być odpowiedzialne za wywoływanie nocnego kaszlu, jest wiele. Do najczęściej spotykanych należą roztocza, pleśnie, pyłki roślin oraz futro zwierząt. By potwierdzić lub wykluczyć udział alergenów w nocnych napadach kaszlu, niezbędne jest skontaktowanie się z alergologiem oraz wykonanie odpowiednich testów.

U dzieci nocny kaszel jest bardzo często objawem zapalenia górnych dróg oddechowych. W łagodzeniu kaszlu o takim podłożu prostym i sprawdzonym sposobem jest miód gryczany. Można dodać go do herbaty i podać dziecku przed snem.

Flegamina – informacja dla użtkownika >>

 

×

Zaloguj się

Po zalogowaniu otrzymasz dostęp do pełnej wersji serwisu wraz z wszystkimi dokumentami.

Czy jesteś farmaceutą?

lub

Tak